Saturday
October 26, 2013

  • Noon
  • 1:00
  • 2:00
  • 3:00
  • 4:00
  • 5:00
  • 6:00
  • 7:00
  • 8:00
  • 9:00
  • 10:00
  • 11:00
  • Midnight
 
  • 12:00
  • 12:30
  • 1:00
  • 1:30
  • 2:00
  • 2:30
  • 3:00
  • 3:30
  • 4:00
  • 4:30
  • 5:00
  • 5:30
  • 6:00
  • 6:30
  • 7:00
  • 7:30
  • 8:00
  • 8:30
  • 9:00
  • 9:30
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 1:00
 
@
@

Downtown Stage

01:00 - 01:45

Family Of The Year

02:20 - 03:05

ZZ Ward

03:45 - 04:30

Dawes

05:10 - 06:00

Alabama Shakes

06:45 - 07:45

Imagine Dragons

08:30 - 09:40

Beck

10:30 - 11:59

Kings of Leon

 

Ambassador Stage

01:00 - 01:40

Alpine

02:05 - 02:45

Nico Vega

03:15 - 04:00

Poolside

04:30 - 05:20

Andrew McMahon

05:55 - 06:45

Capital Cities

07:20 - 08:10

Purity Ring

08:45 - 09:45

Childish Gambino

10:30 - 11:40

Pretty Lights

 

Huntridge Stage

01:45 - 02:20

Wallpaper.

03:05 - 03:45

Cayucas

04:30 - 05:10

Youngblood Hawke

06:00 - 06:45

Earl Sweatshirt

07:45 - 08:30

Cults

09:40 - 10:25

Portugal. The Man

 

Homegrown Stage

01:05 - 01:35

Turner

02:05 - 02:35

Same Sex Mary

03:20 - 03:50

GoldBoot

04:40 - 05:10

Beau Hodges Band

06:00 - 06:30

Crazy Chief

07:25 - 07:55

A Crowd of Small Adventures

08:50 - 09:20

Rusty Maples

 

Art of Beer Draught Pavilion

12:00 - 01:00

Shalvoy Music

01:00 - 02:00

Sean Glass

02:00 - 03:00

Room 8

03:00 - 04:00

Eric Sharp

04:00 - 05:00

Human Life

05:00 - 06:00

ZZ Ward

06:00 - 07:00

Wallpaper.

07:00 - 08:00

Moon Boots

08:00 - 09:00

Treasure Fingers

09:00 - 10:00

Poolside

 

Red Bull Sound Select Tour Bus

02:45 - 03:15

Ekoh

04:00 - 04:30

RNR

05:20 - 05:50

Tink

06:45 - 07:15

Children of the Night

08:10 - 08:40

Chancellor Warhol

09:45 - 10:25

Joey Bada$$

 

Red Bull MXT Truck

01:40 - 02:35

DJ ZO

02:55 - 03:50

DJ ZO

04:20 - 05:25

Shalvoy Music

 

Culinary Crawl (SAT)

05:00 - 08:00

Culinary Crawl (SAT)

Kim Canteenwalla, Sven Mede, Richard Camarota, Jas...

 

Chefs on Stage 1

01:45 - 02:30

Mary Sue Milliken & Susan Feniger

Mary Sue Milliken, Susan Feniger

03:15 - 04:00

Todd English

04:45 - 05:30

Jet Tila with Ben Mckee of Imagine Dragons

06:15 - 07:00

Grant Macpherson with Rock Photographer Robert Knight

07:45 - 08:30

Rick Moonen

 

Chefs on Stage 2

02:30 - 03:15

Aarón Sánchez

04:00 - 04:45

Jonathan Waxman

05:30 - 06:15

Hubert Keller

07:00 - 07:45

Cat Cora with Young Blood Hawke

07:00 - 07:45

Youngblood Hawke

08:30 - 09:15

Jason Tuley

 

Alchemy Gardens

12:00 - 11:55

Alchemy Gardens

Drew Levinson, Andrew Pollard, Eric Swanson, Dave ...

 

Heartland Stage

01:30 - 01:40

Recycled Percussion

02:30 - 03:00

Knocked Up Kids

03:50 - 04:20

Dreamers

05:25 - 05:55

The Dig

 

Cirque du Soleil Performance Stage

02:55 - 03:00

Zarkana

03:45 - 03:50

Mystère

04:30 - 04:35

The Beatles LOVE

 

Absinthe Stage

05:00 - 06:00

Absinthe

 

Triple B's

02:00 - 02:15

David Daniel Hudson

02:30 - 02:45

David Uslan

03:00 - 03:30

Miki & Radha Agrawal

03:30 - 03:45

Jason Pollock

04:00 - 04:15

Will Travis

04:30 - 04:45

Steve Brown

 

Fremont Country Club

01:15 - 01:30

Chris Culos

01:45 - 02:00

Aarón Sánchez

02:15 - 02:30

Rudy Lopez-Negrete

02:45 - 03:45

Cirque du Soleil

04:00 - 04:15

Marcia Wieder

04:30 - 04:45

Paull Young

05:00 - 05:20

Dr. Sean Stephenson

05:30 - 06:00

Tony Horton

06:15 - 07:15

The Cast of "The Buried Life"

07:45 - 08:50

13 Most Beautiful

 


Sunday
October 27, 2013

  • Noon
  • 1:00
  • 2:00
  • 3:00
  • 4:00
  • 5:00
  • 6:00
  • 7:00
  • 8:00
  • 9:00
  • 10:00
  • 11:00
  • Midnight
 
  • 12:00
  • 12:30
  • 1:00
  • 1:30
  • 2:00
  • 2:30
  • 3:00
  • 3:30
  • 4:00
  • 4:30
  • 5:00
  • 5:30
  • 6:00
  • 6:30
  • 7:00
  • 7:30
  • 8:00
  • 8:30
  • 9:00
  • 9:30
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 1:00
 
@
@

Downtown Stage

01:30 - 02:10

Living Colour

02:50 - 03:35

Allen Stone

03:50 - 04:10

Michael Jackson ONE

04:35 - 05:25

Jurassic 5

06:05 - 07:05

Passion Pit

07:50 - 08:50

Vampire Weekend

09:40 - 11:10

The Killers

 

Ambassador Stage

01:05 - 01:50

Five Knives

02:20 - 03:05

Charli XCX

03:40 - 04:30

Twenty One Pilots

05:05 - 05:55

Janelle Monae

06:30 - 07:30

STS9

08:05 - 09:05

Zedd

09:50 - 10:50

Empire of the Sun

 

Huntridge Stage

01:00 - 01:30

Cosmic Suckerpunch

02:10 - 02:50

Robert DeLong

03:40 - 04:25

Haim

05:25 - 06:05

Danny Brown

07:05 - 07:50

The Joy Formidable

08:50 - 09:35

Big Gigantic

 

Homegrown Stage

01:10 - 01:40

HaleAmanO

02:25 - 02:55

Dusty Sunshine

03:45 - 04:15

Jordan Kate Mitchell

05:10 - 05:40

Most Thieves

06:35 - 07:05

Sabriel

08:10 - 08:40

Joey Pero and His Band

09:55 - 10:25

Kid Meets Cougar

 

Art of Beer Draught Pavilion

12:00 - 01:00

DJ88

01:00 - 02:00

Jean Raw

02:00 - 03:00

Doc Hollywood

03:00 - 04:00

CC Sheffield

04:00 - 05:00

Sean Glass

05:00 - 06:00

Baio

06:00 - 07:00

Codes

07:00 - 08:00

Robert DeLong

08:00 - 09:00

Bob Moses

 

Red Bull Sound Select Tour Bus

01:50 - 02:15

The Dirty Hooks

03:05 - 03:35

American Cream

04:30 - 05:00

Moondog Matinee

05:55 - 06:25

The Kingston Springs

07:30 - 08:00

Wildcat! Wildcat!

09:05 - 09:45

Smith Westerns

 

Red Bull MXT Truck

01:40 - 03:00

DJ Supra

03:20 - 04:50

DJ Supra

03:20 - 04:50

DJ88

 

Culinary Crawl (SUN)

05:00 - 08:00

Culinary Crawl (SUN)

Jonathan Waxman, Cat Cora, Rick Moonen, Nancy Silv...

 

Chefs on Stage 1

01:45 - 02:30

Donald Link

03:15 - 04:00

Elias Cairo & Josh Graves

Elias Cairo, Josh Graves

04:45 - 05:30

Scott Conant with ZZ Ward

04:45 - 05:30

ZZ Ward

06:15 - 07:00

Carla Pellegrino

 

Chefs on Stage 2

02:30 - 03:15

Kerry Simon

04:00 - 04:45

Bruce & Eric Bromberg with Vernon Reid of Living Colour

Bruce Bromberg, Eric Bromberg

05:30 - 06:15

Steve Martorano with Nico Vega

Nico Vega, Steve Martorano

05:30 - 06:15

Nico Vega

07:00 - 07:45

Mike Minor with Greg Ehrlich of Allen Stone

 

Heartland Stage

01:40 - 02:00

Million Dollar Quartet

04:50 - 05:05

Rock Of Ages

 

Cirque du Soleil Performance Stage

02:30 - 02:40

"O"

03:45 - 03:55

Zumanity

 

Triple B's

12:30 - 12:45

Prerna Gupta

01:00 - 01:15

Jia Jiang

01:30 - 01:45

Dr. Cristina de Jesus

02:00 - 02:15

Lars Schmidt

02:30 - 02:45

Daniel Kraft, M.D.

03:00 - 03:15

Jim Kwik

03:30 - 03:45

Rajil Kapoor

04:00 - 04:15

Maneesh K. Goyal & David Munczinski

04:30 - 04:45

Rehan Choudhry

05:00 - 05:15

Brad Sugars

 

Fremont Country Club

12:45 - 01:00

Jamie Wheal

01:15 - 01:30

Courtnee LeClaire Westendorf

01:45 - 02:00

Tim Chang

02:15 - 02:30

Scott Flansburg

03:15 - 03:30

Harry Shum Jr.

03:45 - 04:00

Matt Mullenweg

04:15 - 04:30

Quddus Philippe

04:45 - 05:45

Tony Hsieh

06:00 - 07:00

UFC Fighters